Sadržaj
Mentalno zdravlje
Prikupljeni su korisni resursi podrške za medicinske sestre s ciljem potpore strategijama za suočavanje s implikacijama pandemije na mentalno zdravlje medicinskih sestara.
Ključne riječi:Pandemije; Koronavirus; Mentalno zdravlje; Zdravstveni sustavi;
- razmišljati o implikacijama pandemije koronavirusa na mentalno zdravlje medicinskih
- sestara i glavnim resursima potpore u razvoju.
- metoda
Dokument za razmišljanje, koji se temelji na raspravi o mentalnom zdravlju medicinskih sestara u kontekstu pandemije koronavirusa, u korelaciji s trenutačnim preporukama psihološke podrške koje su dali brazilsko Ministarstvo zdravlja, Svjetska zdravstvena organizacija, Pan American Health Organization i Oswaldo Cruz Foundation .
Rezultati i rasprava
kriza mentalnog zdravlja može utjecati na medicinske sestre kao odgovor na pandemiju. Kako ovi radnici pružaju izravnu skrb osobama zaraženim novim koronavirusom, osim već stresnih situacija s kojima se susreću u zdravstvenim službama, oni također doživljavaju zabrinutost, strah, nesigurnost za svoje zdravlje i zdravlje stanovništva.
Stoga je ovdje prikazano razmišljanje o glavnim implikacijama pandemije na medicinske sestre zajedno s glavnim resursima u razvoju za podršku tim radnicima, naglašavajući potrebu za identificiranjem i adekvatno upravljanje stresnim situacijama.
Zaključci i implikacije za praksu
Ova studija predstavlja različite resurse za podršku medicinskim sestrama u suočavanju s implikacijama na mentalno zdravlje pandemije koronavirusa.
Ključne riječi: Pandemije; Koronavirus; Zdravstveni sustavi; Njega
UVOD
Coronavírus je obitelj virusa odgovornih za respiratorne infekcije koje se pojavljuju kao drugi glavni uzrok prehlade (após rinovírus). Postoji sedam poznatih ljudskih koronavirusa (HCoV), uključujući SARS-COV (koji uzrokuje teški akutni respiratorni sindrom) ili MERS-COV (Bliskoistočni respiratorni sindrom) i SARS-CoV-2 (virus koji uzrokuje bolest koronavirusa 2019.). – COVID -19). Novi uzročnik koronavirusa otkriven je 31. prosinca 2019., nakon što je registrirano nekoliko slučajeva u Wuhanu u Kini.1,2
Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) proglasila je 30. siječnja 2020. da je izbijanje štete uzrokovane novim koronavirusom postalo javnozdravstveno izvanredno stanje od međunarodnog značaja.
- Dana 11. ožujka 2020., SZO je COVID-19 okarakterizirao kao pandemiju zbog njegove brze ekspanzije diljem svijeta.2
- Nema Brazila, još uvijek nema sigurnosti kada će se pojaviti prvi slučajevi. Međutim, prvi dijagnosticirani slučaj COVID-19, službeno otkriven, dogodio se u São Paulu, 25. veljače 2020., a prva smrt povezana s virusom prijavljen je 16. ožujka 2020.
- Dana 22. svibnja 2020., o Brazil postala druga zemlja u svijetu s najvećim brojem slučajeva, iza samo dvije Sjedinjene Države.1
Nepotrebno je reći da je pandemija COVID-19 globalna hitna situacija i zarazila je više od 14 tisuća ljudi u svijetu, ukupno više od 600 tisuća smrtnih slučajeva. Isto tako, kako bi se smanjilo širenje virusa, pojavile su se različite nefunkcionalne promjene u društvu koje rezultiraju blokadom više od cilja čovječanstva.
Blog